Jurist Evi Hindpere raamat pärandamisest: mis saab peale surma ja miks on mõnel juhul mõistlik pärandusest loobuda?

 
Kasulik.ee
                     
Evi_Hindpere
Evi_Hindpere

"Pärimine. Pärandaja, testament ja pärijad ehk mis saab peale surma?" on uus praktiline käsiraamat, mis annab nõu vara üle otsustamise osas ajal, mil inimese enda maine teekond on otsa saanud. Käsiraamatu autor on jurist Evi Hindpere.

„Pärimine on alati seotud kellegi surmaga. Elu lõppvaatuseks on alati surm. Elu jooksul kogutud vara ei saa sealpoolsusesse kaasa võtta keegi. Nii tekibki inimese surma korral küsimus, kes pärib kadunu maise vara ja millised tagajärjed pärimine endaga kaasa toob," võtab autor Evi Hindpere kokku käsiraamatu koostamise vajaduse portaalis kv.ee.

"Tänases maailmas, kus enamusel inimestel on mõni laen kanda, võib kohustuse pärandiks saamisel olla hoopis mõistlik pärandist loobuda,“ toob Evi Hindpere näite, sest pärimine ei ole ainult vara ehk õiguste üleminemine. Pärijad saavad enda kanda ka lahkunu kohustused.

Uus käsiraamat „Pärimine. Pärandaja, testament ja pärijad ehk mis saab peale surma?“ on saadaval Kinnisvarakooli e-raamatupoes ja kõikides suuremates raamatupoodides.